festivaly 2016 » Cultural Reggae Vibez představuje headlinery

Už 13.let připravujeme v Hořicích festival zaměřený na reggae, dub, dancehall, world music, raggajungle apod. Festival je jedinečný svojí atmosférou, kterou skvěle podtrhává prostředí bývalého pískovcového lomu U sv. Josefa. Na akci se podílí mnoho dobrovolníků, bez kterých by se nemohl uskutečnit. Každý rok chceme návštěvníkům nabídnout nejen známá jména, ale i kapely nebo projekty, které v České republice vystupovaly poprvé.

Po dvou letech se do Hořic vracejí legendy dubové scény v Evropě Zion Train Sound SystemZion Train vznikli v roce 1990 ve Velké Británii. Patří k průkopníkům dubové a roots reggae scény v Evropě. Jejich prvotiny vydávali  na jejich vlastní značce Universal Egg, až v roce 1995 podepisují smlouvu s China Records, kde také vydávájí svoje první promo video k singlu „Get Ready“. Vracejí se ale k jejich vlastní značce Universal Egg, kde od roku 1999 vydávají  kvalitní dub, elektroniku a taneční hudbu. Jejich práce z posledních 20.letech zní stále skvěle i pro dnešní náročné uši. V roce 2006 od nich odchází zpěvačka Molara, která se dala na solovou kariéru. Rok na to vydávájí jejich vůbec nejúspěšnější album „Live as One“, které dostalo prestižní cenu Jamajské Reggae Grammy za „Nejlepší dubové album“. Toto album sklízí velké úspěchy po celém světě a otevírá brány na největší festivaly planety. V roce 2009 vydávají další album „Live as One Remixed“ Jak říkají samy Zion Train: „Album bylo remixované s fantazií, kvalitou a hloubkou a stejně smýšlejícími hudebníky, což přináší úžasné výsledky“. S návazností na „Live as One“ bylo v říjnu  2011 vydáno album „State of  Mind“, které taktéž sklízelo skvělé recenze. Zion Train také vydali souhrn toho nejlepšího pod názvem ‘The Very Best of Zion Train – Dub Revolutionaries’ na uznávaném labelu Nascente.
http://www.wobblyweb.com/

Dalším sobotním headlinerem bude ve světě uznávaný DJ a producent Chong X. Ten si prošel  spoustou stylů od A do Z, produkčně se věnoval téměr všemu, ale před 4. lety se z ČR odstěhoval do Peru, kde pochopil, co znamená cumbia. Chytlo ho to natolik, že postupem času došel k moombahtonu, cumbiatonu a folklórní muzice a sám začal  něco zkoušet až z toho vznikla spolupráce s Latinos a se spoustou dalších. Byl zván na party v Limě, kde se připojil k labelu Man Recordings, spolupracuje s Tropical bass, Generation bass, Mad Decent. Spousta tracků vyšla na  různých kompilacích. Na svém kontě má několik oficiálních remixů pro Poirier, Boogat, ZZK label, Bert on Beats, Dj Farrapo, Mikkim. Jeho tracky hrají ve svých setech např. Diplo, Baauer, Dillon Francis...
https://soundcloud.com/chong-x

Ve středu 11. června se bude od 22 hodin v pořadu „Scéna s Jakubem Johánkem“ na radiu Wave vysílat dvouhodinový speciál o festivalu Cultural Reggae Vibez. Uslyšíte rozhovor s jedním z hlavních organizátorů, dozvíte se podrobnosti k festivalu a uslyšíte spoustu hudby, která zazní na CRV. Jako speciální host vystoupí legendární kapela Babalet.


© 2009 sety.cz | DanP & Pr0ch0r & Halama | Loadtime: | 0,125753s